Пн. Мар 24th, 2025
П'ять кращих країн для крипто-стартапів

Глобальний обсяг венчурних інвестицій впав на 27% в річному обчисленні. Через сувору крипто-зиму біткоін втратив дві третини своєї вартості. Можливо тому багато інвесторів бажають наразі купити usdt. Чи існують можливості для розвитку у криптовалютних стартапів в таких ворожих умовах?

Навіть в найпохмуріші дні для галузі, криптостартапи продовжують стійко протистояти наслідкам обвалу ринку криптовалюти – в першій половині 2022 року вони залучили понад 14 мільярдів доларів США.

Якщо ви засновник стартапу, венчурний інвестор або просто фахівець, який шукає перспективні для зростання позиції, цей список п’яти країн з найбільш сприятливими умовами для криптостартапів може бути вам корисний.

Сінгапур

Сінгапур, один з найбільших фінансових центрів світу, давно здобув славу фінансово-технологічної Мекки завдяки легкому доступу до світових фінансових ринків і прозорості законодавства. Криптопроекти не є винятком. Відсутність податку на приріст капіталу в криптовалюті та всеосяжні постанови MAS (Грошово-валютного управління Сінгапуру) є одними з основних переваг країни.

Наприклад, MAS видає спеціальні постанови по електронним токенам, включаючи питання, пов’язані з бухгалтерським обліком, правилами проведення процедури due diligence і просуванням. Також відомство надає зручні правила для проведення ICO, дозволяючи емітентам зберігати велику ступінь автономії.

Дубаї

Ще один великий фінансовий центр, Дубай, славиться тим, що є країною-податковою гаванню, що допомагає підтримувати високий оборот капіталу і полегшує залучення інвестицій. Уряд підтримує розвиток криптовалюти, проте в країні ще не прийнята в остаточному вигляді законодавча база з регулювання криптовалютної галузі.

VARA (Управління з регулювання віртуальних активів знаходиться на шляху до створення повного процесу ліцензування. Однак стартапи вже можуть використовувати ліцензію «мінімально життєздатного продукту» і слідувати нормативним рекомендацій по маркетинговим і рекламним акціям, пов’язаним з криптоактивами.

Крім того, Дубай може похвалитися м’якою системою оподаткування – нуль відсотків на оподатковуваний дохід до 102 096 доларів США і дев’ять відсотків на дохід понад цього порогу.

Словенія

Словенія – дещо несподівана країна, що потрапила в цей список, яка заслужила свою позицію тим, що надає криптовалютним підприємствам доступ до європейського ринку. Хоча тут немає спеціального крипторегулювання, використання цифрових активів не заборонено. Також Словенія була однією з перших країн ЄС, де криптовалюту почали використовувати для платежів.

Влада Словенії недавно гармонізували правила AML (боротьба з відмиванням грошей) FATF (цільова група з фінансових дій), що діяли в країні зі стандартами Європейського союзу, що забезпечувала компаніям зі Словенії безперешкодний вихід на європейський ринок.

Проте, в порівнянні з Сінгапуром і Дубаєм, в Словенії щодо більше бюрократичної тяганини, що вимагає від кожного крипто-стартапу слідувати суворим правилам AML і KYC (ідентифікації особистості користувачів).

Оподаткування також вище – 19% корпоративний прибутковий податок і 22% ПДВ (не стягується з компаній, що займаються Майнінг і криптотрейдингом). Проте, ці податкові ставки є конкурентоспроможними за стандартами ЄС.

Великобританія

У Великобританії, як і в Сінгапур і Дубаї, є серйозні амбіції з розвитку країни до рівня глобального крипто-хаба. Однак на даний момент законодавчій базі не вистачає повноти. Як і в Словенії, криптовалюти в Великобританії регулюються тільки в частині AML і KYC, а компанії зобов’язані реєструватися в системі Управління з фінансового регулювання і нагляду Великобританії (Financial Conduct Authority, FCA).

Ставка корпоративного податку становить 19% — трохи краще, ніж в середньому по світу, а приріст капіталу від криптоактивів також оподатковується за ставкою від 10% до 20%.

Швейцарія

Швейцарія давно славиться своїм традиційним банківським сектором і індустрією управління активами. При цьому, не чужі країні і нові віяння: великі фірми відкривають в цій країні свої крипто-філії, а багато стартапи виходять на ринок саме тут.

Уряд зробив процес переходу на блокчейн дуже гладким – компанії потрібно лише зареєструватися в федеральній податковій службі Швейцарії і дотримуватися правил FINMA (Управління з нагляду за фінансовими ринками).

Швейцарія також не обкладає криптобізнес податком на прибуток або приріст капіталу.

Що в підсумку?

На закінчення, можна сказати, що всі провідні крипто-хаби сьогодні мають кілька загальних характеристик.

Перш за все, це прозорість і ефективність нормативно-правової бази – визначеність в існуючому криптозаконодавстві, можливість заснувати стартап, не стикаючись з надмірною бюрократичною тяганиною, зрозумілі правила оподаткування і низькі податкові ставки.

По-друге, ці країни дають сильний мережевий ефект. Тут легко отримати доступ до світових фінансових ринків, оскільки вони привертають увагу венчурних капіталістів. Крім того, концентрація інших криптостартапів дозволяє легко наймати кваліфікованих фахівців.

от admin